Region Øresund: Forskelle mellem versioner
Spring til navigation
Spring til søgning
Jørgen (diskussion | bidrag) No edit summary |
Jørgen (diskussion | bidrag) (by) |
||
Linje 37: | Linje 37: | ||
|- | |- | ||
|[[Ballerup Gruppe (DGP)|Ballerup Gruppe]] | |[[Ballerup Gruppe (DGP)|Ballerup Gruppe]] | ||
| | |2750 Ballerup | ||
|- | |- | ||
|[[Bellahøj Gruppe]] | |[[Bellahøj Gruppe]] | ||
| | |2700 Brønshøj | ||
|- | |- | ||
|[[Bornholm Gruppe]] | |[[Bornholm Gruppe]] | ||
| | |3730 Nexø/ 3720 Aakirkeby | ||
|- | |- | ||
|[[Dragør Gruppe]] | |[[Dragør Gruppe]] | ||
| | |2791 Dragør | ||
|- | |- | ||
|[[Frederiksberg Gruppe (DGP)|Frederiksberg Gruppe]] | |[[Frederiksberg Gruppe (DGP)|Frederiksberg Gruppe]] | ||
| | |2000 Frederiksberg | ||
|- | |- | ||
|[[Grøndal Gruppe]] | |[[Grøndal Gruppe]] | ||
| | |2400 København NV | ||
|- | |- | ||
|[[Rødovre Gruppe (DGP)|Rødovre Gruppe]] | |[[Rødovre Gruppe (DGP)|Rødovre Gruppe]] | ||
| | |2610 Rødovre | ||
|- | |- | ||
|[[Skt. Jakob Gruppe]] | |[[Skt. Jakob Gruppe]] | ||
| | |2100 København Ø | ||
|- | |- | ||
|[[Strandmark Gruppe]] | |[[Strandmark Gruppe]] | ||
| | |2650 Hvidovre | ||
|- | |- | ||
|[[Sundkirken Gruppe]] | |[[Sundkirken Gruppe]] | ||
| | |2300 København S | ||
|- | |- | ||
|[[Tingbjerg Gruppe]] | |[[Tingbjerg Gruppe]] | ||
| | |2700 Brønshøj | ||
|- | |- | ||
|[[Taastrup Gruppe (DGP)|Taastrup Gruppe]] | |[[Taastrup Gruppe (DGP)|Taastrup Gruppe]] | ||
| | |2630 Taastrup | ||
|- | |- | ||
|[[Tårnby Gruppe]] | |[[Tårnby Gruppe]] | ||
| | |2770 Kastrup | ||
|- | |- | ||
|[[Valby Gruppe]] | |[[Valby Gruppe]] | ||
| | |2500 Valby | ||
|- | |- | ||
|[[Vanløse Gruppe]] | |[[Vanløse Gruppe]] | ||
| | |2720 Vanløse | ||
|- | |- | ||
|[[Vesterbro Gruppe]] | |[[Vesterbro Gruppe]] | ||
| | |1720 København v | ||
|- | |- | ||
|[[Aalholm Gruppe]] | |[[Aalholm Gruppe]] | ||
| | |2500 Valby | ||
|- | |- | ||
|'''[[Augusta]]er''' | |'''[[Augusta]]er''' |
Versionen fra 5. okt. 2022, 13:34
Region Øresund | ||
---|---|---|
| ||
| ||
Korps | De grønne pigespejdere | |
Hjemmeside | http://pigespejder.dk/oeresund/ |
De grønne pigespejderes Region Øresund rummer følgende spejdergrupper:
Gruppe | By |
Ballerup Gruppe | 2750 Ballerup |
Bellahøj Gruppe | 2700 Brønshøj |
Bornholm Gruppe | 3730 Nexø/ 3720 Aakirkeby |
Dragør Gruppe | 2791 Dragør |
Frederiksberg Gruppe | 2000 Frederiksberg |
Grøndal Gruppe | 2400 København NV |
Rødovre Gruppe | 2610 Rødovre |
Skt. Jakob Gruppe | 2100 København Ø |
Strandmark Gruppe | 2650 Hvidovre |
Sundkirken Gruppe | 2300 København S |
Tingbjerg Gruppe | 2700 Brønshøj |
Taastrup Gruppe | 2630 Taastrup |
Tårnby Gruppe | 2770 Kastrup |
Valby Gruppe | 2500 Valby |
Vanløse Gruppe | 2720 Vanløse |
Vesterbro Gruppe | 1720 København v |
Aalholm Gruppe | 2500 Valby |
Augustaer | |
Augusta Niels | |
Augusta Solsikken | |
Augusta Tante Grøn |
Nedlagte grupper
http://pigespejder.dk/oeresund/