Liste over omdirigeringer
Spring til navigation
Spring til søgning
Disse data stammer fra cachen, som senest blev opdateret 27. mar. 2024, 15:06. Der gemmes højst 1.000 resultater i cachen.
Herunder vises op til 500 resultater fra nummer 1 til nummer 500.
- 1.Hillerød - Chr. IV.s Trop → 1. Hillerød - Chr. IV.s Trop
- 1. Islev Gruppe → Islev Gruppe (KFUM)
- 1. Rødovre Gruppe → Hawerthi-1. Rødovre Gruppe
- 1. Slagelse → Sct. Michael, 1. Slagelse
- 1. Stenløse Trop → Stenlænderne
- 1. Tranbjerg Gruppe → Tranbjergspejderne
- 1. Vejle Piger → 1. Vejle Gruppe
- 1000-mandslejren → Tyskerstriden
- 10th World Scout Jamboree → 10. verdensjamboree
- 11th World Scout Jamboree → 11. verdensjamboree
- 12th World Scout Jamboree → 12. verdensjamboree
- 13th World Scout Jamboree → 13. verdensjamboree
- 14th World Scout Jamboree → 14. verdensjamboree
- 15. Aarhus → Marselisspejderne
- 15th World Scout Jamboree → 15. verdensjamboree
- 15th World Scout Jamboree (cancelled) → 15. verdensjamboree (aflyst)
- 16th World Scout Jamboree → 16. verdensjamboree
- 17th World Scout Jamboree → 17. verdensjamboree
- 18th World Scout Jamboree → 18. verdensjamboree
- 1920 verdensjamboree → 1. verdensjamboree
- 1924 verdensjamboree → 2. verdensjamboree
- 1929 verdensjamboree → 3. verdensjamboree
- 1933 verdensjamboree → 4. verdensjamboree
- 1937 verdensjamboree → 5. verdensjamboree
- 1947 verdensjamboree → 6. verdensjamboree
- 1951 verdensjamboree → 7. verdensjamboree
- 1955 verdensjamboree → 8. verdensjamboree
- 1957 verdensjamboree → 9. verdensjamboree
- 1959 verdensjamboree → 10. verdensjamboree
- 1963 verdensjamboree → 11. verdensjamboree
- 1967 verdensjamboree → 12. verdensjamboree
- 1971 verdensjamboree → 13. verdensjamboree
- 1975 verdensjamboree → 14. verdensjamboree
- 1979 verdensjamboree → 15. verdensjamboree (aflyst)
- 1983 verdensjamboree → 15. verdensjamboree
- 1987 verdensjamboree → 16. verdensjamboree
- 1991 verdensjamboree → 17. verdensjamboree
- 1995 verdensjamboree → 18. verdensjamboree
- 1998/99 verdensjamboree → 19. verdensjamboree
- 19th World Scout Jamboree → 19. verdensjamboree
- 1st World Scout Jamboree → 1. verdensjamboree
- 2. Odense Gruppe → Sct. Knuds Gruppe
- 2. Risskov → 2. Risskov Gruppe
- 2. Sct. Gertrud Gruppe → Tistrupspejderne
- 2002/3 verdensjamboree → 20. verdensjamboree
- 2007 verdensjamboree → 21. verdensjamboree
- 2011 verdensjamboree → 22. verdensjamboree
- 2015 verdensjamboree → 23. verdensjamboree
- 2019 verdensjamboree → 24. verdensjamboree
- 2023 verdensjamboree → 25. verdensjamboree
- 2027 verdensjamboree → 26. verdensjamboree
- 20th World Scout Jamboree → 20. verdensjamboree
- 21st World Scout Jamboree → 21. verdensjamboree
- 22nd World Scout Jamboree → 22. verdensjamboree
- 23rd World Scout Jamboree → 23. verdensjamboree
- 2nd World Scout Jamboree → 2. verdensjamboree
- 3. Ballerup Sjangeli → 3. Ballerup Sjangeli Gruppe
- 3. Holstebro Ellebæk Gruppe → Ellebækspejderne
- 31. november → 1. december
- 3VV → 3. Vesterbro Vildgæssene
- 3rd World Scout Jamboree → 3. verdensjamboree
- 4. Frederiksberg Gruppe → Slotsgruppen
- 4th World Scout Jamboree → 4. verdensjamboree
- 55 Nord → 55°NORD
- 55nord → 55°NORD
- 5th World Scout Jamboree → 5. verdensjamboree
- 6th World Scout Jamboree → 6. verdensjamboree
- 7th World Scout Jamboree → 7. verdensjamboree
- 8th World Scout Jamboree → 8. verdensjamboree
- 9th World Scout Jamboree → 9. verdensjamboree
- A-K kode → Cæsarkode
- ABOK → The Ashley Book of Knots
- AFSID → Arbejdsgruppen For Spejdercentre I DDS
- Aabenraa FDF → FDF Aabenraa
- Aaby-Vedsted FDF → FDF Aaby-Vedsted
- Aalborg 12 FDF → FDF Aalborg 12
- Aalborg 1 FDF → FDF Aalborg 1
- Aalborg 3 FDF → FDF Aalborg 3
- Aalborg 8 Nr. Tranders FDF → FDF Aalborg 8 Nr. Tranders
- Aalborg 9 Vejgaard FDF → FDF Aalborg 9 Vejgaard
- Aalborg Musikkreds FDF → FDF Aalborg Musikkreds
- Aalborg Netværk → Landsdele under Frivilligt Drenge- og Pige-Forbund, FDF
- Aalborg Nord Netværk → Landsdele under Frivilligt Drenge- og Pige-Forbund, FDF
- Aalborg Søkreds FDF → FDF Aalborg Søkreds
- Aarhus 1 FDF → FDF Aarhus 1
- Aarhus 2 FDF → FDF Aarhus 2
- Aarhus 5 Kolt-Hasselager FDF → FDF Aarhus 5 Kolt-Hasselager
- Aarhus 9 Højbjerg FDF → FDF Aarhus 9 Højbjerg
- Aarhus Gruppe → Århus Gruppe
- Aarhus Kajak FDF → FDF Aarhus Kajak
- Aarhus Musikkreds FDF → FDF Aarhus Musikkreds
- Aarhus Nord Netværk → Landsdele under Frivilligt Drenge- og Pige-Forbund, FDF
- Aarhus Syd Netværk → Landsdele under Frivilligt Drenge- og Pige-Forbund, FDF
- Aarhus Søkreds FDF → FDF Aarhus Søkreds
- Aars FDF → FDF Aars
- Adventskirken FDF → FDF Adventskirken
- Agedrup FDF → FDF Agedrup
- Agerbæk FDF → FDF Agerbæk
- Agersted FDF → FDF Agersted
- Al-Najat → Al-Najat Spejderforening
- Aldersgruppe → Aldersgrupper
- Allerød FDF → FDF Allerød
- Alpegruppen → Sund- og Alpegruppen Faaborg
- Alssund Netværk → Landsdele under Frivilligt Drenge- og Pige-Forbund, FDF
- Alsønderup FDF → FDF Alsønderup
- Alugod Gruppe, Det Danske Spejderkorps → Alugod Gruppe
- Amager Netværk → Landsdele under Frivilligt Drenge- og Pige-Forbund, FDF
- Amagerlandtern → Skotskternede tørklæder
- Annisse Gruppe → Ramløse-Annisse Gruppe
- Ansager FDF → FDF Ansager
- Apacheindianerne → Rold Skov Gruppe
- Arapahoestammen → Kong Valdemars Trop
- Arikarastammen → Helligkilde Gruppe
- Arnborg FDF → FDF Arnborg
- Aros Netværk → Landsdele under Frivilligt Drenge- og Pige-Forbund, FDF
- Arresøcentret → Arresø Spejdercenter
- Arrild Branderup FDF → FDF Arrild Branderup
- Arthurs Helte → Port Arthur Spejdercenter
- Ashley Book of Knots → The Ashley Book of Knots
- Assenbæk → Spejdercentret Assenbækmølle
- Assenbækmølle → Spejdercentret Assenbækmølle
- Assenbækmølle Spejdercenter → Spejdercentret Assenbækmølle
- August → 1. august
- Augustagruppe → Augusta
- Augustatrop → Augusta
- Augustatroppen → Augusta
- Aulum FDF → FDF Aulum
- B-P → Robert Baden-Powell
- BP → Robert Baden-Powell
- BSA → Boy Scouts of America
- Baden-Powell → Robert Baden-Powell
- Bagsværd-Stengård FDF → FDF Bagsværd-Stengård
- Balders Gruppe → Balder Gruppe
- Balders Trop → Tune Gruppe
- Balle FDF → FDF Balle
- Ballerup FDF → FDF Ballerup
- Ballerup Gruppe (DDS) → Ballerup Spejdergruppe (DDS)
- Ballerup Gruppe (KFUM-spejderne) → Ballerup Gruppe (KFUM)
- Ballerup Gruppe (de grønne pigespejdere) → Ballerup Gruppe (DGP)
- Be Prepared → Vær Beredt
- Beder-Malling FDF → FDF Beder-Malling
- Benedikte → Prinsesse Benedikte
- Benløse FDF → FDF Benløse
- Bernadotte Gruppe → Hedensted Gruppe (KFUM)
- Biersted FDF → FDF Biersted
- Billund FDF → FDF Billund
- Biografier → Udgivne Biografier
- Birkerød FDF → FDF Birkerød
- Bislev FDF → FDF Bislev
- Bisp Absalon Gruppe → Frederiksberg Gruppe (KFUM)
- Bjerringbro FDF → FDF Bjerringbro
- Bjertspejderne → Sdr. Bjert Gruppe
- Bjælkehytte → Spejderhytte
- Bjørnegruppen → 2. Odense Bjørnegruppe
- Blogs og vlogs → Blogs, vlogs og podcasts
- Blovstrød Gruppe → Blackfoot-Blovstrød Gruppe
- Blå Sommer 1985 → Blå Sommer
- Blå Sommer 1989 → Blå Sommer
- Blå spejdere i Mårslet → Giber Å Gruppe
- Bobbarækus → Bobbarækus Trop
- Bogstavforskydning → Cæsarkode
- Bolderslevspejderne → Urnehoved Gruppe
- Bonnet FDF → FDF Bonnet
- Bording FDF → FDF Bording
- Borger → Stevninghus Spejdercenter
- Borgere → Stevninghus Spejdercenter
- Bornholms Netværk → Landsdele under Frivilligt Drenge- og Pige-Forbund, FDF
- Boy Scouts Association → The Scout Association
- Boys Brigade → Boys' Brigade
- Brabrand FDF → FDF Brabrand
- Brahe-Trolleborg → Brahetrolleborg
- Bramming FDF → FDF Bramming
- Bramming Gruppe → Kaj Lykke-Bramming Gruppe
- Brande FDF → FDF Brande
- Bredebro FDF → FDF Bredebro
- Bredsted FDF → FDF Bredsted
- Brenderup-Harndrup FDF → FDF Brenderup-Harndrup
- Broager FDF → FDF Broager
- Broagerspejderne → Broager Drengegruppe
- Bronceulven → Bronze Wolf Award
- Bronzeulven → Bronze Wolf Award
- Brylle FDF → FDF Brylle
- Bryrup FDF → FDF Bryrup
- Brædstrup FDF → FDF Brædstrup
- Brædstrup Gruppe (DGP) → Brædstrup Gruppe (Grøn)
- Brøndby-Vallensbæk Gruppe → Strandboerne
- Brøndbystrandspejderne → Kiowa-Ringebæk Gruppe
- Brøndbyvester FDF → FDF Brøndbyvester
- Brønderslev FDF → FDF Brønderslev
- Buddinge FDF → FDF Buddinge
- Burnham → Frederick Russell Burnham
- Bylderup-Bov-Spejderne → Slogs Herred Gruppe
- Bålplads → Bål#Bålplads
- Bæltespænde → Bælte
- Bøvling FDF → FDF Bøvling
- Camelot Gruppe → Camelot Spejderne
- Camelot spejderne → Camelot Spejderne
- Camp Ingrid → Camp INGRID
- Cecilie Lytken → Cecilie Lütken
- Charlottenlundspejderne → Charlottenlund Gruppe
- Cherokeestammen → Jens Langkniv Gruppe
- Cheyennestammen → Kong Hardeknud Trop
- Chinookstammen → Ellestinger
- Christianshavn Musikkreds → FDF Christianshavn Musikkreds
- Christianshavn Musikkreds FDF → FDF Christianshavn Musikkreds
- Christianshavn musikkreds → FDF Christianshavn Musikkreds
- Cityspejderne → 5. Odense Sct. Georg Gruppe
- Clan Sct George → 3. Frederiksberg Gruppe
- Clifford W. Ashley → Clifford Warren Ashley
- Comanchestammen → Gruppe Loke
- Creekstammen. → 1. Næstved Trop og Flok
- Crowstammen → Robin Hood Gruppe
- DBS → Danske Baptisters Spejderkorps
- DDP → Det Danske Pigespejderkorps
- DDS → Det Danske Spejderkorps
- DDS( ) → Det Danske Spejderkorps (1910-1972)
- DDS (1910-1972) → Det Danske Spejderkorps (1910-1972)
- DDS - Brussels → De Danske Spejdere i Bruxelles
- DDS Mariagerspejderne → Mariagerspejderne
- DGP → De grønne pigespejdere
- DGS → De Gule Spejdere i Danmark
- DM-i Spejd → DM i Spejder
- DM i Spejd → DM i Spejder
- DSS → Dansk Spejderkorps Sydslesvig
- DUI → DUI - LEG og VIRKE
- DUI-LEG og VIRKE → DUI - LEG og VIRKE
- Dalfolket → Vejle Gruppe (KFUM)
- Dalmose FDF → FDF Dalmose
- Danske Baptisters Drengespejderkorps → Danske Baptisters Spejderkorps
- Danske Baptisters Pigespejderkorps → Danske Baptisters Spejderkorps
- Danske Drenges Jul → Danske Drenges Julebog
- Darum FDF → FDF Darum
- De Blå Spejdere i Gundsømagle → Gundsø Gruppe
- De Grønne Pigespejdere → De grønne pigespejdere
- De Gule Spejdere → De Gule Spejdere i Danmark
- De Sorte Spejdere → Uglerne Aarestrup
- De Unges Idræt → DUI - LEG og VIRKE
- De blå pigespejdere i Allerød → Palnatoke Gruppe
- De blå spejdere i Assentoft → Sønderhald Gruppe
- De blå spejdere i Odense S → Camelot Spejderne
- De blå spejdere i Skæring og Egå → Delfinerne
- De blå spejdere i Vestermarie → Vestermarie Gruppe
- De grønne Pigespejdere → De grønne pigespejdere
- De grønne spejdere Vildbjerg / Timring → Vildbjerg Gruppe
- De grønne spejdere i Brædstrup → Brædstrup Gruppe (Grøn)
- De grønne spejdere i Lemvig → Lemvig Gruppe
- Depot → Depotet
- Depot for Det Danske Spejderkorps → Spejder Sport
- Der er ingenting der maner → Flagsang
- Det Danske Spejderkorps i Bruxelles → De Danske Spejdere i Bruxelles
- Det Sydslesvigske Spejderkorps → Dansk Spejderkorps Sydslesvig
- Det Sydslesviske Spejderkorps → Dansk Spejderkorps Sydslesvig
- Dianalund Gruppe → Dianalund Gruppe (KFUM)
- Distrikter under KFUM-Spejderne → Distrikter under KFUM-Spejderne i Danmark
- Distrikter under KFUM-spejderne i Danmark → Distrikter under KFUM-Spejderne i Danmark
- Division → Divisioner under Det Danske Spejderkorps
- Division (KFUM Spejderne) → Forhenværende divisioner under KFUM-Spejderne i Danmark
- Divisioner → Divisioner under Det Danske Spejderkorps
- Divisioner (DDS) → Divisioner under Det Danske Spejderkorps
- Djursland Netværk → Landsdele under Frivilligt Drenge- og Pige-Forbund, FDF
- Dolk → Kniv
- Dragør Søfarere → Blushøjspejderne
- Drejer → Spejdercentret Assenbækmølle
- Drejerne → Spejdercentret Assenbækmølle
- Dronning Elizabeth 2 → Dronning Elizabeth 2. af Storbrittanien
- Dronning Elizabeth 2. → Dronning Elizabeth 2. af Storbrittanien
- Dronning Margrethe 2 → Dronning Margrethe 2.
- Dronningborg Gruppe → 2. Randers/Dronningborg Gruppe
- Dronninglund FDF → FDF Dronninglund
- Ebeltoft FDF → FDF Ebeltoft
- Ebeltoft Gruppe → 1. Ebeltoft Gruppe
- Egedal FDF → FDF Egedal
- Egemose Spejdercenter → Egemose Centret
- Egemoselejren → Egemose Centret
- Egemosen → Egemose Centret
- Egens Æt → Gjern Gruppe
- Egeris FDF → FDF Egeris
- Egernførde FDF → FDF Egernførde
- Egerntroppen → Nordrupøster Gruppe
- Ellefolket → Arresø Spejdercenter
- Ellevang-Risskov FDF → FDF Ellevang-Risskov
- Ellidshøj FDF → FDF Ellidshøj
- Elling FDF → FDF Elling
- Elsdyrstammen → Ordrup-Skovshoved Gruppe
- Eltang spejdergruppe → Houens Odde Gruppe
- Endesplejs → Krontakling
- Endesplejsning → Krontakling
- Erik Bennike → Helge Bennike
- Erik Harefod Gruppe → Ølstykkespejderne - Erik Harefod Gruppe
- Esbern Snare → Esbern Snare Gruppe
- Esbjerg 1 Sædding FDF → FDF Esbjerg 1 Sædding
- Esbjerg 2 Midtby FDF → FDF Esbjerg 2 Midtby
- Esbjerg 3 Jerne FDF → FDF Esbjerg 3 Jerne
- Esbjerg 4 FDF → FDF Esbjerg 4
- Esbjerg 7 Kvaglund FDF → FDF Esbjerg 7 Kvaglund
- Esbjerg Musikkreds FDF → FDF Esbjerg Musikkreds
- Esbjerg Spejdercenter → Spejdercenter Esbjerg
- Eskilstrup FDF → FDF Eskilstrup
- F10 Solbjerg → FDF F10 Solbjerg
- FDF → Frivilligt Drenge- og Pige-Forbund, FDF
- FDF's historie → Frivilligt Drenge- og Pige-Forbund, FDF's historie
- FDF-kredse → Landsdele under Frivilligt Drenge- og Pige-Forbund, FDF
- FDF/FPF → Frivilligt Drenge- og Pige-Forbund, FDF
- FDF Aalborg 7 → FDF Hasseris
- FDF Aalborg 9 → FDF Aalborg 9 Vejgaard
- FDF Bagsværd → FDF Bagsværd-Stengård
- FDF F6 → FDF F6 Flintholm
- FDF Frederikssund-Græse → FDF Frederikssund
- FDF Godthåb → FDF Godthåb, J
- FDF Helleruplund musik → FDF Christianshavn Musikkreds
- FDF Herning 2 → FDF Herning Nord
- FDF Hjortespring → FDF Herlev
- FDF Hornbæk → FDF Randers 1 Hornbæk
- FDF Horsens Familiekreds → Horsens Familiekreds
- FDF Ishøj → FDF Tranegilde
- FDF Islev → FDF Rødovre 1
- FDF K26 Husum → FDF K 26 Husum
- FDF K 5 Aldersro Sogn → FDF K 5 Østerbro
- FDF Karlebo → FDF Nivå
- FDF Måbjerg → FDF Holstebro Vest
- FDF Næsbjerg-Øse → FDF Nordenskov
- FDF Nørreland → FDF Holstebro Vest
- FDF Randers 1 Sct. Clemens → FDF Randers 1 Hornbæk
- FDF Selsmose → FDF Høje Taastrup
- FDF Stengård → FDF Bagsværd-Stengård
- FDF Stenlille → FDF Stenlille-Ugerløse
- FDF Sydhavnen → FDF K 20
- FDF Thisted 2 → FDF Thisted 2 Østbyen
- FDF Ugerløse → FDF Stenlille-Ugerløse
- FDF Vejle 2 → FDF Mørkholt
- FKCU → Fælleskorpsligt Centerudvalg
- FPF → Frivilligt Pige Forbund
- Familiespejd (DGP) → Spilopspejd
- Fedtfælde → Spildevandshul
- Fenja gruppe → Fanø Gruppe
- Fenris → Fenrisløbet
- Fensmark FDF → FDF Fensmark
- Filmkimsleg → Billedkimsleg
- Filskov FDF → FDF Filskov
- Finderuphøj FDF → FDF Finderuphøj
- Fiskerknob → Engelsk knob
- Fjelstervang FDF → FDF Fjelstervang
- Fjelsø FDF → FDF Fjelsø
- Fjordbyens Sønner → Frederikssund Gruppe
- Fjordgruppen Strandby → Fjord-Strandby Gruppe
- Fjordlandgruppen → Fjordlandsgruppen
- Fjällstauan → Fjældstauan
- Flagknob → Enkelt flagknob
- Flagstad → Elisabeth Flagstad
- Flammegruppen → Stavtrup Gruppe
- Flensborg 1 FDF → FDF Flensborg 1
- Forbundskontor → Korpskontor
- Forlev → Forlev Spejdercenter
- Founder's Day → Tænkedag
- Founders day → Tænkedag
- Fra himlen er du faldet → Flagsang
- Frans Blom → Frants Blom
- Fransk lilje → Spejderlilje
- Fraugde FDF → FDF Fraugde
- Fredensborg FDF → FDF Fredensborg
- Fredensvang FDF → FDF Fredensvang
- Fredericia 1 FDF → FDF Fredericia 1
- Fredericia 2 Chr. Sogn FDF → FDF Fredericia 2 Chr. Sogn
- Fredericia Søndermarken FDF → FDF Fredericia Søndermarken
- Fredericia Vejlby FDF → FDF Fredericia Vejlby
- Fredericiaspejderne → Fæstningsgruppen
- Frederik 9 → Frederik 9.
- Frederik den niende → Frederik 9.
- Frederiks FDF → FDF Frederiks
- Frederiksberg Netværk → Landsdele under Frivilligt Drenge- og Pige-Forbund, FDF
- Frederiksbergtern → Skotskternede tørklæder
- Frederiksbjergspejderne → Århus Kreds
- Frederikshavn 1 FDF → FDF Frederikshavn 1
- Frederikshavn 2 FDF → FDF Frederikshavn 2
- Frederikssund FDF → FDF Frederikssund
- Fri (blad 1911) → Fri
- Frivillig Drenge- og Pige-Forbund, FDF → Frivilligt Drenge- og Pige-Forbund, FDF
- Frivilligt Drenge- Og Pige-Forbund → Frivilligt Drenge- og Pige-Forbund, FDF
- Frivilligt Drenge Forbund → Frivilligt Drenge- og Pige-Forbund, FDF
- Fårevejle FDF → FDF Fårevejle
- Fælled Netværk → Landsdele under Frivilligt Drenge- og Pige-Forbund, FDF
- Fælleskorpslig → Tværkorpslig
- Fællesrådet for Danmarks Drengespejdere → Danish Scout Council
- Færøernes Spejderforbund → Føroya Skótaráð
- Fører → Spejderleder
- Gadbjerg FDF → FDF Gadbjerg
- Gadstrup-Snoldelev FDF → FDF Gadstrup-Snoldelev
- Galten FDF → FDF Galten
- Galten Gruppe → 1. Galten Gruppe
- Gamborg FDF → FDF Gamborg
- Gammel Hellerup gymnasium → Gammel Hellerup Gymnasium
- Ganløse FDF → FDF Ganløse
- Gentofte FDF → FDF Gentofte
- Georges Prosper Remi → Hergé
- Gevninge FDF → FDF Gevninge
- Gildebror → Sct. Georgs Gilderne
- Give FDF → FDF Give
- Gjentofte Gruppe → 1. Gjentofte Gruppe
- Gl. Hellerup Gymnasium → Gammel Hellerup Gymnasium
- Gl. Holte-Vedbæk FDF → FDF Gl. Holte-Vedbæk
- Gl. Rye FDF → FDF Gl. Rye
- Gladsaxe Brass Band FDF → FDF Gladsaxe Brass Band
- Gladsaxe Netværk → Landsdele under Frivilligt Drenge- og Pige-Forbund, FDF
- Glostrup FDF → FDF Glostrup
- Glostrup Gruppe → 1. Glostrup Gruppe
- Glyngøre FDF → FDF Glyngøre
- Godthåb FDF → FDF Godthåb, J
- Granes Eg → Jens Granes Eg
- Gravenshoved → Gravenshovedlejren
- Gredstedbro FDF → FDF Gredstedbro
- Green Bar Bill → Bill Hillcourt
- Grenaa FDF → FDF Grenaa
- Grenaa Lejren → Grenålejren
- Grenaa Søkreds FDF → FDF Grenaa Søkreds
- Grindsted FDF → FDF Grindsted
- Gruppe → Spejdergruppe
- Gråsten FDF → FDF Gråsten
- Græsted FDF → FDF Græsted
- Græstørv → Tørv
- Grøndalslund FDF → FDF Grøndalslund
- Grønspættebog → Grønspættebogen
- Gudenå Netværk → Landsdele under Frivilligt Drenge- og Pige-Forbund, FDF
- Gug FDF → FDF Gug
- Gule spejdere → De Gule Spejdere i Danmark
- Gullestrup FDF → FDF Gullestrup
- Guredam → Spejdercentret Gurredam
- Gurredam → Spejdercentret Gurredam
- Gurredam Spejdercenter → Spejdercentret Gurredam
- Gustav Vasa → Rønde Gruppe
- Haderslev FDF → FDF Haderslev
- Haderslev Gruppe → Haderslev Gruppe (KFUM)
- Haderup Feldborg FDF → FDF Haderup Feldborg
- Hadstenspejderne → HadstenSpejderne
- Hadsund FDF → FDF Hadsund
- Hald FDF → FDF Hald
- Hals FDF → FDF Hals
- Hammer FDF → FDF Hammer
- Hammer S. Gruppe → Hammer Gruppe
- Hammerum/Gjellerup Gruppe → Gjellerup Gruppe
- Hampen-Gludsted FDF → FDF Hampen-Gludsted
- Hans Hartvig Møller (skib) → Hans Hartvig-Møller (skib)
- Harald Blåtand Trop → Brørup Gruppe
- Harboøre FDF → FDF Harboøre
- Hareskovtern → Skotskternede tørklæder
- Harrestrup Netværk → Landsdele under Frivilligt Drenge- og Pige-Forbund, FDF
- Harridslev FDF → FDF Harridslev
- Hasle-Rutsker FDF → FDF Hasle-Rutsker
- Hasle-Åbyhøj FDF → FDF Hasle-Åbyhøj
- Haslev FDF → FDF Haslev
- Hasseris FDF → FDF Hasseris
- Hassing Musikkreds FDF → FDF V. og Ø. Hassing Musikkreds
- Havdrup FDF → FDF Havdrup
- Havnbjerg Gruppe → Nordalsspejderne
- Hede Gruppe → 1. Hede Gruppe
- Hedebo Netværk → Landsdele under Frivilligt Drenge- og Pige-Forbund, FDF
- Hedebonde → Spejdercenteret Thorup Hede
- Hedebønder → Spejdercenteret Thorup Hede
- Hedehusene FDF → FDF Hedehusene
- Hejk → Hike
- Hellerup Gymnasium → Gammel Hellerup Gymnasium
- Hellig Anders Gruppe → 2. Hellig Anders Gruppe
- Hellum Kreds → Østhimmerland - Hellum Kreds
- Helsingør 1 FDF → FDF Helsingør 1
- Helsingør 3 - Vestervang FDF → FDF Helsingør 3 - Vestervang
- Helsingør Gruppe → 1. Helsingør Gruppe
- Hendriksholm FDF → FDF Hendriksholm
- Herge → Hergé
- Herlev FDF → FDF Herlev
- Herlev Gruppe → Sct. Bernhard Gruppe
- Herlevspejderne → Herlev Kreds
- Hermann → Annesofie Hermann
- Herning 1 FDF → FDF Herning 1
- Herning 3 FDF → FDF Herning 3
- Herning Nord FDF → FDF Herning Nord
- Herningspejderne → Sct. Johannes Gruppe (Lyngens Distrikt)
- Herslev FDF → FDF Herslev
- Hertug Hans Gruppe → Haderslev Gruppe (KFUM)
- Hillerslev FDF → FDF Hillerslev
- Hillerød-Præstevang FDF → FDF Hillerød-Præstevang
- Hillerød FDF → FDF Hillerød
- Himmerland Netværk → Landsdele under Frivilligt Drenge- og Pige-Forbund, FDF
- Himmerland Nord Netværk → Landsdele under Frivilligt Drenge- og Pige-Forbund, FDF
- Hindsholm FDF → FDF Marsk Stig Hindsholm
- Hirtshals FDF → FDF Hirtshals
- Hjallerup FDF → FDF Hjallerup
- Hjerm FDF → FDF Hjerm
- Hjerting FDF → FDF Hjerting
- Hjortshøj FDF → FDF Hjortshøj
- Hjælp → Hjælp:Hjælp
- Hjørring FDF → FDF Hjørring
- Hjørring Gruppe → Sct. Catharinae, Hjørring Gruppe
- Hobro FDF → FDF Hobro
- Holbæk FDF → FDF Holbæk
- Holluf Pile/Tornbjerg FDF → FDF Holluf Pile/Tornbjerg
- Holme Å Netværk → Landsdele under Frivilligt Drenge- og Pige-Forbund, FDF
- Holstebro 1 FDF → FDF Holstebro 1
- Holstebro Netværk → Landsdele under Frivilligt Drenge- og Pige-Forbund, FDF
- Holstebro Vest FDF → FDF Holstebro Vest
- Holte FDF → FDF Holte
- Holte Gruppe → 1. Holte Gruppe